1985’li yıllardan beri şirket kurucumuz Erhan Bahattin Üvez otomotiv alanında faaliyet göstermektedir. Ticaret hayatına ilk olarak Üçler Otomotiv Tic. Ltd. Şti olarak  başlayan Erhan Üvez daha sonraki yıllarda büyüyerek OPEL GEDİZLER  ile 2001 yılında GEDİZLER OTO ALIM SATIM TİC. Aş. ‘yi kurmuştur.Bu ortaklık ile beraber “ 2.Yeni “markasını kurmuştur. 2.Yenimarkası ile  şirketi büyütmüş İstanbul’da 5.000 m2 sergileme alanına sahip, kuruluşu ile kurumsal 2.el oto satış üzerine  üzerine büyük başarı elde etmiştir. ‘ Yenilik süreci sınırlı kalmamış olup kuruluşumuz büyümeye devam etmiştir.

Ortalama yılda  2.el 1500 adet araç satışı ile müşterilerini hizmet sunmuştur.

2015 Yılında Honda ve Nissan Bayisi Park Otomotiv ile 2.El ve Kiralama Üzerine Park2 Otomotiv Tic. AŞ. Kurmuştur.

2019 Şubat Ayından  İtibaren Sermaye arttırımına  giderek Park2 Otomotiv’in Tüm hisselerini satın aldıktan sonra Avrupa yakasında 800m2 kapalı alana ,1000m2 açık alana sahip showroomunda Üvez Otomotiv Tic. AŞ. Altında failiyetini sürdürmektedir.

2019 Şubat ayında itibaren Üvez Otomotiv Tic. AŞ.’nin alt markaları olarak OTO2MAX ve EASYGO CAR RENTAL markalarıyla faliyeti sürdürmektedir.

OTO2MAX 2018 yılını 697 noter satışı ile kapamıştır.

EASYGO CAR RENTAL Filosunda faal olarak 250 Araç faliyet göstermektedir

ÜVEZ OTOMOTİV TİC. A.Ş aynı yerinde ticari faaliyetlerine devam ederken ÜSKÜDAR – ALTUNİZADE ‘de OTO2MAX markası olarak 1.500m2 sergileme alanı olan 2. El satış showroomunu 2019 yılı içerisinde faliyete geçirmiştir.

Uzun süredir otomotiv sektöründe hizmet veren  şirketimiz piyasada görülen eksiklik  üzerine 2016 yılında  Kavacık’da kendi filo ve 2.El araçları  yanında sektörün büyük firmalarına çözüm ortaklığı vermektedir.. Araçlara yeni görünüm sağlayan kaporta, boya ,mini onarım, göçük, cam tamiri alanında  ORTAKLAR OTOMOBİL SATIŞ SERVİS VE TİC. LTD. ŞTİ.’ni kurmuştur. 2016 yılından günümüze kadar başarılı bir şekilde hizmet vermektedir.

 

Şu anda toplamda 1500m2 servisinde aylık ortalama 350 adet araca hizmet vermektedir.

Kavacık da kiralama üzerine ÜVEZ OTOMOTİV TİC. A.Ş nin şubesi bulunup Anadolu yakasında da hizmet vermektedir.

Back to top